Samotność wśród seniorów i 5. edycja Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora

Fot. seniorzy.wroclaw.pl

Wystawa pt. „Portret samotności” oraz jubileuszowa edycja warsztatów filmowych dedykowanych seniorom. To dwa tematy, które przedstawiamy w dzisiejszej audycji. Program powstaje we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora.

Samotność to temat często omijany z powodu swojego smutku i niepokoju. To uczucie opuszczenia, które pozostawia ból po kimś, kogo nie ma obok nas. Jednak ten ból wymaga uznania i zrozumienia. Jednym ze sposobów radzenia sobie w trudnych chwilach może być udział w takich inicjatywach jak wernisaż wystawy fotograficznej „Portret samotności”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 22 lutego br. o godz. 17:00 w filii MBP na Dworcu Głównym we Wrocławiu.

Wrocławskie Centrum Seniora zespół WCRS, Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie mali bracia Ubogich połączyły siły, aby zrealizować wyjątkowe wydarzenie w ramach projektu „Galeria Twórczości Seniora”. Poza fotografiami, w programie są wystąpienia artystów.

Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora to wyjątkowy program, który ma na celu integrację wrocławskich seniorów wokół filmu i wszystkiego, co z filmem jest związane. To też warsztaty aktorskie, spotkania z wybitnymi aktorami i reżyserami oraz udział w festiwalach filmowych. To także możliwość obejrzenia monodramów i spotkania z filmowcami-pisarzami. W tym roku inauguracja nastąpi 26 lutego w OH KINO w Arkadach Wrocławskich, a po niej spotkanie z aktorką Grażyną Wolszczak. Dwa dni później seniorzy i seniorki mogą zgłaszać się na casting, który zostanie przeprowadzony w siedzibie WCS przy pl. Dominikańskim we Wrocławiu.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Cz. 6.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content