S. Michaela: Kto by pomyślał, że po tym domu będzie chodziła zakonnica?

fot. Radio Rodzina

Siostra Michaela ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanej Maryi jest w zakonie od ponad 30 lat. Wiele lat spędziła w Częstochowie; od niedawna mieszka we Wrocławiu, gdzie pełni posługę katechizacji, uczy religii w szkole. Zajmuje się także ochroną dzieci i młodzieży.

Do studia wchodzi uśmiechnięta, o błękitnych oczach siostra zakonna. –Szczęść Boże, jestem siostra Michaela. – wita się ze mną, podając dłoń. Czarny habit, medalik na szyi. Siostra wraca prosto z zajęć w Szkole Podstawowej na wrocławskim śródmieściu. Proponuję herbatę, ustalamy plan rozmowy i wchodzimy na nagranie. Pytam o imię ze chrztu św. -Joanna – mówi siostra. Włącza się radiowa lampka.

-Dziękuję za zaproszenie do radia i Panu Bogu za zaproszenie do tego rodzaju życia. Jeden z braci mojej mamy, jak już byłam siostrą zakonną, przyjechałam w odwiedziny, a on się wypowiedział w taki sposób: Kto by pomyślał, że po tym domu będzie chodziła zakonnica, i to jeszcze na dodatek Asia?! To już dużo mówi, co Asia potrafiła robić… – wspomina siostra.

Siostra Michaela pochodzi z Opola. –W naszej parafii pracowały siostry zakonne, znałam życie sióstr z praktyki. Prowadziły grupy parafialne, katechezę, zapraszały nas do siebie do domu na liturgię. To były siostry służebniczki Najświętszej Maryi Panny i Siostry szkolne de Notre Dame. – mówi Radiu Rodzina.

Pytam po pewnym czasie, czym jest dla siostry życie konsekrowane. Mówi, że jak w każdym życiu, jest coś, co jest intymne, wewnętrzne, i coś, co widać na zewnątrz. Życie konsekrowane to jest przede wszystkim więź z Jezusem tak silna, że On Jest numer 1. I od tego zaczyna się droga powołania. Moja droga.

Emisja 2 lutego 2024 po godz. 14:00.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content