Rok Akademicki 2022/23: więcej nauki czy więcej problemów?

fot. radio rodzina

Wielkimi krokami zbliża się październik, a wraz z nim początek nowego roku akademickiego. W studiu pojawił się Marcin Czyżewski, przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów UE we Wrocławiu.

Galopująca inflacja, problemy z prądem i gazem, drogie czynsze pokojów w akademikach czy mieszkań to aspekty, które utrudniają myślenie o studiowaniu, ale i odciągają do przyjemnej części życia studenckiego, jakim jest poznawanie ludzi, uczestnictwo w projektach czy organizacjach czy po prostu imprezowanie.

Marcin Czyżewski, przewodniczący NZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, zwrócił uwagę, że motywacja studentów bardzo spadła. Ale w ramach ich organizacji dzieje się tyle ciekawych projektów, które zachęcają do samorozwoju, co z kolei może przełożyć się na zdobycie przyszłej pracy.

Kolejnym ciekawym projektem, ułatwiającym studentom różne ścieżki kariery, jest ten o nazwie „Drogowskazy kariery”.

Im więcej studenci angażują się w projekty, wydarzenia, także jako wolontariusze, tym mają więcej możliwości i wyboru przyszłej pracy.

Zatem wezwanie do studentów powinno brzmieć: żeby coś wziąć, trzeba najpierw dać swoje zaangażowanie w naukę, rozwój i w udział w ciekawych projektach, których nie brakuje wokół każdej uczelni.

Posłuchaj całości:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content