Relacja ze spotkania Parafialnych Zespołów Presynodalnych z Abp Józefem Kupnym

fot. Radio Rodzina

Niemal tysiąc osób uczestniczyło w niedzielę 26.11. w diecezjalnym Spotkaniu Zespołów Presynodalnych w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Pasterskiego błogosławieństwa na kolejny etap prac udzielił Metropolita Wrocławski, ks. Abp Józef Kupny. Właściwy Synod Archidiecezji Wrocławskiej rozpocznie się 19 maja 2024 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą do Ducha Św. oraz katechezą na bazie listu do Kościoła w Pergamonie (Ap 2,12-17). Wygłosił ją o. Bp. Jacek Kiciński. Następnie wprowadzono Jezusa Eucharystycznego w monstrancji i rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Specjalnego błogosławieństwa zebranym udzielił ks. Abp Józef Kupny. W słowie do uczestników zaznaczył, że wspólnie przygotowujemy się na tę drogę synodu. Droga synodalna potrzebuje bowiem duchowego rozeznania, które realizuje się we wspólnocie.

Następnie uformowano procesję, na czele której szli studenci duszpasterstw akademickich niosący obraz Matki Bożej Zwycięskiej. W symbolicznym pochodzie, w uroczystość Chrystusa Króla, zespoły presynodalne dotarły do ogrodów i auli PWT, gdzie czekały na nich: poczęstunek, ciepła kawa i herbata oraz integracja.

Posłuchaj:

Cz. 1. Uczestnicy spotkania

Cz. 2. Bp Jacek Kiciński

Cz. 3. Parafianie spoza Wrocławia

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content