Rejonowe spotkania Parafialnych Zespołów Presynodalnych

fot. Radio Rodzina

W parafii pw. Opatrzności Bożej na wrocławskim Nowym Dworze odbyło się 25 września pierwsze z kilkunastu zaplanowanych spotkań presynodalnych. Po katechezie był czas na modlitwę, agapę i wymianę doświadczeń.

W 2024 roku w archidiecezji wrocławskiej rozpocznie się synod pod hasłem: „Uczyńcie wszystko, co powie wam Syn”. Do końca września tworzą się parafialne zespoły presynodalne, które wezmą później udział w pracach synodalnych. Inicjatorem przedsięwzięcia w diecezji jest metropolita Abp Józef Kupny, który w liście do wiernych podkreślił że są to swego rodzaju rekolekcje, które mają przynieść nawrócenie i odnowę.

W parafii na Nowym Dworze blisko 200 osób zaangażowanych w parafialne zespoły presynodalne modliło się i integrowało. Katechezę na podstawie Listu św. Pawła do Efezjan głosił ks. Tomasz Kowalski. To pierwsze tego typu spotkanie w ramach przygotowań do synodu.

Kolejne spotkanie presynodalne (w wielu parafiach) już 16 października.

W naszym studiu gościł ks. Tomasz Kowalski z Sekretariatu Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Rozmawiamy o założeniach, przebiegu i owocach takich spotkań.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content