Radiowy Klub Seniora #179: Aktywne Wrocławianki wspierają Hospicjum „Formuła Dobra”

http://seniorzy.wroclaw.pl/

Aktywne Wrocławianki to grupa senioralna działająca przy Wrocławskim Centrum Seniora. Organizuje akcje charytatywne dla hospicjów, domów dziecka oraz odwiedza pensjonariuszy domów opieki społecznej, włącza się w międzypokoleniowe akcje czytelnicze. Panie zajmują się rekonstrukcją strojów dawnych i biorą udział w pokazach strojów podczas różnych wydarzeń, festiwali, dożynek. 

W kolejnym odcinku audycji Radiowy Klub Seniora Aktywne Wrocławianki w kontekście 15-lecia WCS opowiedzą o początkach w WCS  i jakie stroje szyją, o naborze do grupy oraz o zbiórce kolorowych nici, materiałów.

Zbiórka mulin, kordonków i wypełniaczy

We Wrocławskim Centrum Seniora grupa Aktywnych Wrocławianek rozpoczyna zbiórkę kolorowych mulin i kordonków, jak również materiałów cielistych i wypełnień do tworzenia maskotek: np. kulki styropianowe, gorczyca, wata, wypełniacz do poduszek. Przygotowane maskotki będą przekazane dla podopiecznych Hospicjum „Formuła Dobra” we Wrocławiu.

Zbiórka w Punkcie Informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora w pokoju nr 15, pl. Dominikański 6 od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00.

Gośćmi audycji są: Małgorzata Rosak-Gągała, liderka grupy, Zofia Sroczek oraz Krystyna Iwańska.

cz. 1

cz. 2

cz. 3

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content