Radiowy Klub Seniora #176: bliźniacy przejechali 300 tys. km na rowerach

fot. Radio Rodzina

Bolesław i Mieczysław Osipik. To bracia bliźniacy i rowerowi Ambasadorzy Jeleniej Góry. Polskę na jednośladach przejechali wzdłuż i wszerz. Nie są im też obce trasy po Europie. Panowie Bolesław i Mieczysław Osipik mają 72 lata, zapraszają nie tylko do aktywnego trybu życia ale również do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Dni Seniora 2022 r. 

Przejechałem ponad 300 tys. km, zwiedziłem setki miejscowości, poznałem rzesze wspaniałych ludzi i nie mam dosyć – mówi Bolesław Osipik. – Zamiłowanie do podróżowania zaszczepili we mnie rodzice, którzy wiele lat temu jeździli po Polsce pociągami i autobusami. Mam brata bliźniaka – Mieczysława, jeszcze będąc w szkole podstawowej zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy i kupiliśmy swoje pierwsze rowery. Z miejsca zakochaliśmy się w turystyce rowerowej. Po raz pierwszy wyruszyłem w Polskę w latach 70., mając niespełna 18 lat. Od tego czasu nieprzerwanie reprezentuję Jelenią Górę w różnych regionach kraju, przemierzyłem także Europę i Grecję. Podróżuję sam lub z bratem. Jeśli jest ku temu okazja – organizuję na miejscu spotkania, wystawy, opowiadam o swoich podróżach, prowadzę wycieczki rowerowe dla dzieci i dorosłych oraz pogadanki o bezpieczeństwie na drodze.

Organizuję wycieczki dla mieszkańców Jeleniej Góry oraz turystów, biorę udział w paradach rowerowych i wydarzeniach związanych ze sportem. Szczególne miejsce w moim sercu zajmują podróże do Aachen, po Euroregionie Nysa oraz szlakiem Hauptmanna.

cz. 1

cz. 2

cz. 3

cz. 4

cz. 5

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content