Przeciwdziałanie dezinformacji – odporni obywatele

Fot. PPBW / mat. pras.

8 kwietnia 2022 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja oraz warsztaty pt. „Przeciwdziałanie dezinformacji – odporni obywatele”, na którym jedni z najważniejszych ekspertów w kraju dyskutowali o tym, czym jest dezinformacja, jak jej przeciwdziałać oraz co zrobić, aby Polska i Europa mogły zawalczyć o bezpieczeństwo informacji.

W sali sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia zebrało się kilkudziesięciu uczestników, wśród nich pracownicy służb, administracji, przedstawiciele środowisk akademickich, instytutów oraz eksperci unijni. Celem spotkania było m.in. opracowanie rekomendacji nt. przeciwdziałania dezinformacji, które zostaną następnie przekazane do Brukseli.

W pierwszej części warsztatów dr Martyna Bildziukiewicz, Polka stojąca na czele unijnej komórki East Stratcom Task Force, opowiedziała o reakcji UE na rosyjską dezinformację uderzającą w Ukrainę oraz inne europejskiej kraje. Z kolei prof. Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych opisała mechanizmy rosyjskiej dezinformacji, także w kontekście bezpieczeństwa Polski. Medioznawczyni prof. Karina Stasiuk-Krajewska z Uniwersytetu SWPS przybliżyła uczestnikom mechanizmy medialne i społeczne dezinformacji. Następnie uczestnicy wzięli udział w dyskusji moderowanej dyskusji.

W audycji Bliżej Europy rozmawiamy z prelegentami oraz organizatorami panelu.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Jacek Wasik, Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego KE we Wrocławiu

Cz. 2. Prof. Agnieszka Legucka, analityczka ds. Rosji w PISM

Cz. 3. Prof. Karina Stasiuk-Krajewska, Uniwersytet SWPS

Cz. 4. Dr Martyna Bildziukiewicz, EUvsDisInfo

Cz. 5. Rashel Talukder, Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Rozmawiała Daria Detlaf.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego (PPBW). Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: europejski projekt EU-HYBNET, Urząd Miejski Wrocławia i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Obejrzyj wydarzenie:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content