Prezydent Sutryk: Każdy, kto będzie chciał rozszarpywać porozumienie, może być winny złego wyniku w wyborach

fot. Radio Rodzina

-Jestem dalej w koalicji z PO. Nie mam zwyczaju oceniać innych, jak to zrobiła wiceprezydent Granowska. Nie rozmawiałem z posłem Michałem Jarosem. Michał ma mój numer telefonu, może zawsze do mnie zadzwonić. Rozmawiajmy o Wrocławiu, nie rozbijamy jedności. Premierowi Donaldowi Tuskowi zależy na zbudowaniu mądrych samorządowych koalicji. Potrzebna jest zgoda, porozumienie. Każdy, kto będzie chciał to porozumienie rozbijać, rozszarpywać, może być winny złego wyniku w wyborach. – mówił w „Porannym Gościu” Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.

„Dołączają do nas kolejne środowiska polityczne, ruchy miejskie organizacje pozarządowe, którym na sercu leży dobro Wrocławia. Koalicja jest otwarta dla wszystkich tych, którzy wiedzą i czują, że Wrocław musi się zmieniać i chcą zmieniać Wrocław” – to treść widniejąca na ulotce, którą znajdowali mieszkańcy w swoich skrzynkach pocztowych. Koalicja dla Wrocławia jest nazywana antyprezydent .

– Nie mam zamiaru współpracować z Akcją Miasto, mówił na naszej antenie prezydent. To osoby, które od lat krytykują mnie i nie są gotowe na dialog. Zadaniem prezydenta jest szukanie środka i szukanie kompromisu – mówił prezydent Jacek Sutryk.

PO, Zieloni, Wrocławskie Forum Osiedlowe, Akcja Wrocław tworzą koalicję dla Wrocławia. Nie ma w niej miejsca dla prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, mówią członkowie Akcji Miasta.

– Jestem dalej w koalicji z Platformą Obywatelską, zaznacza prezent.

Dlaczego prezydent Jacek Sutryk odwołał wiceprezydent Renatę Granowską z Rady Nadzorczej MPWiK we Wrocławiu? Czy to był polityczny odwet?

Jak sobie wyobraża prezydent dalszą współpracę z PO po incydencie z szefem regionalnego sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku – Maurycym Graszewiczem, który założył w mediach społecznościowych profil krytykujący i wyśmiewający prezydenta Wrocławia.

Minister Tomasz Siemoniak mówił na antenie Radia Rodzina, że nie chciałby, aby doszło do bratobójczej walki pomiędzy Michałem Jarosem a Jackiem Sutrykiem. Czy prezydent rozmawiał z szefem dolnośląskich struktur PO?

– Nie rozmawiałem z posłem Michałem Jarosem. Michał ma mój numer telefonu, może zawsze do mnie zadzwonić.

Pojawiły się spekulacje, że prezydent zostanie wiceministrem lub obejmie urząd wiceprezydenta Gdańska. Na naszej antenie Jacek Sutryk dementował te informacje. Podtrzymał także swoje słowa, że będzie walczył z ewentualnym kandydatem PO.

Jaka będzie decyzja premiera Donalda Tuska ws. kandydata na urząd prezydenta? – Rozmawiałem z prezydentem w Gdańsku w 5. rocznicę zamordowania prezydenta Adamowicza, mówił prezydent.

-Premierowi Donaldowi Tuskowi zależy na zbudowaniu mądrych, samorządowych koalicji. Potrzebna jest zgoda, porozumienie. Każdy kto będzie chciał to porozumienie rozbijać, rozszarpywać, może być winny złego wyniku w wyborach – mówił prezydent.

Prezydent nie wykluczył także stworzenia własnego komitetu, jeśli PO wystawi swojego kandydata.

7 i 21 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Prezydenta pytaliśmy także o przygotowania organizacyjne, sondaże wyborcze, a także o kampanię społeczną „Zgoda to dar życia. Tak, chcę być dawcą”.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content