Prezydent Jacek Sutryk: To odpowiedzialny i bezpieczny budżet dla mieszkańców

fot. P.G

Budżet Wrocławia na 2023 rok został przyjęty. O przyszłorocznych sztandarowych inwestycjach, polityce oszczędzania, ewentualnych podwyżkach, Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i tegorocznych świętach rozmawiamy z prezydentem Wrocławia – Jackiem Sutrykiem.

Radni przyjęli budżet Wrocławia na przyszły rok. Za było 20 rajców, 8 przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu. W przyszłym roku dochody miasta wyniosą blisko 5,6 mld zł, a wydatki – 6,4 mld zł. We Wrocławiu kontynuowane będą inwestycje. Na ten cel przeznaczone będzie miliard złotych.

-To odpowiedzialny, optymalny i bezpieczny budżet dla mieszkańców. Nie jest to budżet moich marzeń – mówił na naszej antenie Jacek Sutryk – prezydent miasta Wrocławia.

Opozycja wyliczyła, że zadłużenie na mieszkańca wynosi dziś 3 tys. złotych. – Opozycja nie dała szansy budżetowi. Szkoda, bo miasto się zmienia – mówi prezydent Jacek Sutryk.

Prezydenta pytaliśmy także o zagrożenie dla sztandarowych inwestycji w związku z kryzysem energetycznym i wysoką inflacją.

20 grudnia zostanie otwarty odcinek Łany – Długołęka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Swój wkład w inwestycję ma także miasta Wrocław, zaznacza prezydent.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content