Prezydent Jacek Sutryk: poznamy termin wyborów – poznamy moją decyzję o starcie

fot. Patrycja Jenczmionka

Ograniczenie dekoracji świątecznych do obszaru rynku, podświetlenia stadionu Tarczyński Arena, rezygnacja z zabawy sylwestrowej, festiwalu „Europa na widelcu” – w taki sposób miasto szuka oszczędności po wzroście cen prądu. Ponad 500 proc. więcej miał zapłacić miasto Wrocław za prąd według jednej oferty, która wpłynęła do miasta. Przetarg został unieważniony. O szukaniu oszczędności, zakazie duchownym udziału w uroczystościach szkolnych w ramach zapewnienia świeckości w szkole oraz wyborach rozmawiamy z gospodarzem stolicy Dolnego Śląska.

Prezydenta Jacka Sutryka pytaliśmy czy wzrosną ceny biletów MPK. – Na razie nie rozważamy takiego wariantu. Nie możemy jednak niczego wykluczyć – mówi w audycji „Poranny Gość”.

– Bardziej stabilny jest budżet inwestycyjny. Przesuwamy inwestycje na rok 2026 r.

Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska mówiła o zakazanie duchownym udziału w uroczystościach szkolnych w ramach zapewnienia świeckości w szkole. – Model dot. lekcji religii dobrze funkcjonuje. To nie czas na takie tematy. Chcę by Wrocław był dla wszystkich. – zaznacza prezydent Jacek Sutryk.

Prezydent odniósł się także do przesunięcia terminu wyborów samorządowych.

-Rozważam start w wyborach samorządowych. Kiedy poznamy termin wyborów samorządowych, zdecyduję o starcie w wyborach.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content