Poseł Stachowiak– Różecka: Myślę, że prezydent podpisze ustawę

fot. Patrycja Jenczmionka

Sejm odrzucił uchwałę Senatu o odrzuceniu tzw. lex czarnek 2.0 – nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, regulującej m.in. zasady działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach, zwiększającej nadzór kuratorów, a także wprowadzającej zmiany w edukacji domowej.

– Myślę, że Pan prezydent podpisze ustawę – mówi Mirosława Stachowiak – Różecka, przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Nowelizacja Prawa oświatowego reguluje między innymi zasady działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach. Przewiduje, że przed wydaniem przez radę szkoły lub radę rodziców opinii o danej organizacji muszą zostać przeprowadzone konsultacje wśród rodziców, po poinformowaniu ich o działalności organizacji, celach i treściach planowanego projektu, a także zaznajomieniu ich ze scenariuszami zajęć, jakie organizacja chce prowadzić, i z materiałami, jakie chce wykorzystywać, tłumaczy poseł na Sejm.

Nowelizacja wprowadza też zmiany w edukacji domowej. Polegają one na tym, że dziecko uczące się w domu będzie musiało być przypisane do szkoły lub placówki w województwie, w którym mieszka lub w województwie z nim sąsiadującym, a nie, jak dotąd, do dowolnej szkoły w kraju.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content