Poseł Paweł Hreniak: Naszym kandydatem jest wciąż Elżbieta Witek

fot. Patrycja Jenczmionka

Miejsce dla kandydata PiS w Prezydium Sejmu jest zapewnione – mówił wczoraj w orędziu marszałek Szymon Hołownia. Poseł na Sejm Paweł Hreniak mówi, co zrobi teraz Zjednoczona Prawica oraz komentuje jej ostatnie decyzje. Czy będzie opozycją totalną? Jakie losy będą ustaw liberalizujących aborcję? W jakich komisjach chce zasiadać Paweł Hreniak? – o to wszystko pytamy „Porannymi Gościu”.

-Nie mogliśmy się zachować inaczej.  To jest nasz suwerenna decyzja kto będzie reprezentował nas w prezydium – tak o głosowaniu przeciwko propozycjom marszałków większości sejmowej oraz o odrzuceniu kandydatury marszałek Elżbiety Witek – mówi poseł Paweł Hreniak.

Poseł Paweł Hreniak odniósł się także do słów marszałka Sejmu Szymona Hołowni, że jest miejsce dla kandydata PiS w Prezydium Sejmu.

We wczorajszym orędziu marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapewnił, że Elżbieta Witek pozostaje kandydatką jego ugrupowania na wicemarszałka Sejmu. ale klub PiS powinien zgłosić kandydaturę, która spotka się z pozytywną oceną dotychczasowej pracy przez większość parlamentarną.

Zdaniem część parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy Elżbieta Witek w czasie pełnienia funkcji marszałka Sejmu złamała regulamin izby niższej i standardy prowadzenia obrad. Przeciwnego zdania jest Zjednoczona Prawica.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content