Poseł Małgorzata Tracz: Zakaz ferm futrzarskich do 1 stycznia 2029 r.

for. Patrycja Jenczmionka

Porannym Gościem była posłanka Małgorzata Tracz z partii Zieloni (Koalicja Obywatelska). Rozmawialiśmy o wsparciu dla seniorów, budżecie na 2024 r., projekcie likwidacji ferm futrzarskich, którego parlamentarzystka jest autorką, „szóstce dla zwierząt”, a także ewentualnym poparciu dla posła Michała Jarosa.

Bon senioralny w wysokości 2 tys. złotych w ciągu kilku miesięcy

Koalicja Obywatelska obiecuje bon senioralny w wysokości 2 tys. złotych. To nowa forma wsparcia opieki nad osobami starszymi i chorymi., która ma umożliwić seniorom i ich rodzinom korzystanie z dodatkowych usług opiekuńczych.

-To realna forma wsparcia, mówi poseł na Sejm Małgorzata Tracz z partii Zieloni (Koalicja Obywatelska).

Środki z budżetu państwa umożliwią samorządom finansowania dodatkowych godzin opieki.

Bon senioralny ma być przygotowany w ciągu 100 dni rządów Donalda Tuska.

Zakaz ferm futrzarskich do 1 stycznia 2029 r.

Małgorzata Tracz, posłanka KO (Zieloni), przewodnicząca parlamentarnego zespołu na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro zaznacza, że projekt ustawy zakładającej likwidację ferm futrzarskich jest już gotowy. W lutym odbędzie się spotkanie zespołu z posłami innych opcji politycznych, z ministerstwem rolnictwa, instytucjami. hodowcami i stroną społeczną.

Projekt ma być złożony w pierwszej połowie tego roku. Takie zakazy obowiązują już w ponad 20 krajach Europy. Według badania Biostat ponad 70 proc. polskiego społeczeństwa sprzeciwia się hodowli zwierząt na futra.

Zieloni przeciwko prezydentowi Jackowi Sutrykowi

Platforma Obywatelska, Zieloni i Wrocławskie Forum Osiedlowe, Członkowie Akcji Miasto utworzyli Koalicję dla Wrocławia. O koalicji mówi się antysutryk.

Wśród priorytetów mają być działania na rzecz kolei aglomeracyjnej, zieleń oraz wspólny bilet na kolej i MPK. 

Zieloni mają swojego kandydata na urząd prezydenta – Roberta Suligowskiego. Pod jakim warunkiem Robert Suligowski z Zielonych ustąpi z kandydowania na prezydenta Wrocławia na rzecz Michała Jarosa. – -Nie będziemy popierać obecnego prezydenta. Michał Jaros byłby dobrym prezydentem Wrocławia , mówi posłanka.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia,

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content