Poseł Bodnar: Zabieramy się za VAT tylko od zapłaconej faktury i odwrócenie 9 proc. składki zdrowotnej

for. Patrycja Jenczmionka

Poseł na Sejm Izabela Bodnar z Polski 2050 gościła w audycji „Poranny Gość” pierwszy raz od wyborów do parlamentu (15.10.2023). Podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z sejmowej pracy, zapowiedziała zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców, a także skomentowała swój start w wyborach na urząd prezydenta Wrocławia.

-Niezwykłe emocje. Szczęście radość i poczucie podniosłości tych chwil – tak komentowała swoją pracę w parlamencie poseł na Sejm Izabela Bodnar.

– Nie podoba mi się ogromna polaryzacja, dodaje.

Zabieramy się za VAT tylko od zapłaconej faktury i odwrócenie 9 proc. składki zdrowotnej

Polska 2050 w czasie kampanii wyborczej zapowiedziała rozwiązania dla przedsiębiorców m.in. VAT tylko od zapłaconej faktury, wakacje zusowskie, zwolnienie chorobowe dla pracownika od pierwszego dnia płacone przez ZUS oraz prostsze podatki.

-Nie wszystkie propozycje zostały ujęte w budżecie na samym początku. Musieliśmy dokonać kompromisu, zaznacza.

Poseł Izabela Bodnar jest członkiem Komisji Gospodarki i Rozwoju. -Chcemy odwrócić 9 proc. składkę zdrowotną i wprowadzić VAT tylko od zapłaconej faktury.

Wśród obietnic Polski 2050 znalazły się także proste podatki i zamrożenie PIT, CIT, VAT przez całą pierwszą kadencję demokratycznych rządów.

Prezydent Sutryk zapomniał o inwestycjach i sprowadzeniu kapitału do Wrocławia

Poseł Izabela Bodnar jest wymieniana jako kandydatka Polski 2050 na urząd prezydenta. Pytaliśmy ją o start. –Zostałam zarekomendowana przez koło lokalne Polski 2050. Nie podjęłam jeszcze decyzji. Decyzję podejmę w ciągu tygodnia. Ogromne wyzwania stoją przed Wrocławiem. Przez ostatnie lata miasto przyhamowało, nie ma inwestycji, miasto nie rozwija się tak, jak chcielibyśmy, jesteśmy najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce, borykamy się ze smogiem – wymieniała potencjalna kandydatka.

Jak ocenia posłanka pracę prezydenta Jacka Sutryka? -Nie oceniam go źle. Zrobił wiele dobrego dla Wrocławia. Zapomniał jednak o impulsie, którego Wrocław potrzebuje – inwestycjach i sprowadzeniu kapitału, co robił jego poprzednik (przyp. Rafał Dutkiewicz).

Parlamentarzystka oceniła także sondaż wyborczy pracowni IBRiS na zlecenie portalu TuWroclaw.com. Według badania Michał Jaros zostanie prezydentem Wrocławia. Wygrywa z Jackiem Sutrykiem w drugiej turze wyborów. Posłanka Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi notuje w nim 6,2 proc.

– 6 proc. to dobry wynik dla osoby, która nie zdecydowała się na start i jest krótko w polityce. Poseł Michał Jaros mógłby sobie poradzić na tej funkcji – mówiła.

– Moim atutem jest 20-letnie doświadczenie jako menadżer. Zarządzałam ogromnymi projektami. Patrzę na miasto jak na projekt. Podeszłabym do miasta w sposób menadżerski – mówi „Poranny Gość”.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content