Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

fot. Radio Rodzina

Dokładnie za miesiąc po raz 44. Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze. Hasłem wydarzenia w tym roku są słowa „Jesteśmy Kościołem”, nawiązujące do synodu Archidiecezji Wrocławskiej i ewangelizacyjnej misji Kościoła.

Do startu 44. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę pozostało 30 dni! To czas na podjęcie decyzji i dopełnienie formalności. Nowością w tym roku są elektroniczne zapisy uczestników, które mają pomóc w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia.

Program pielgrzymki pozostaje bez większych zmian. To czas rekolekcji w drodze, modlitwy, bycia z Bogiem i drugim człowiekiem. Możemy zdradzić, iż w tym roku zaplanowane są m.in.: Msza św. prymicyjna z udziałem neoprezbiterów Archidiecezji Wrocławskiej, a także prace pielgrzymów w grupkach synodalnych (przystanek las – Wołczyn). Ponadto zmienili się przewodnicy trzech grup: przewodnikiem grupy nr 8 (salwatoriańskiej) został ks. Konrad Nowak SDS, grupę nr 15 (franciszkańską) objął o. Jarosław Zatoka OFM, a nowym przewodnikiem grupy nr 16 (pielgrzymi duchowi) został o. Tomasz Chmielewski OSPPE, przeor wrocławskich paulinów.

PPW rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia w Archikatedrze Wrocławskiej, w sobotę 10 sierpnia dotrze na Jasną Górę. Radio Rodzina przygotuje Studio Pielgrzymkowe, rozważania i relację z trasy.

FORMULARZ ZAPISOWY: https://bit.ly/formularz_zapisowy_44PPW

W naszym studiu są Wiesław Wowk „Kuzyn” i Mariusz Kłak z ramienia organizatorów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Rozmawiała Daria Detlaf

Fot. pielgrzymka.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content