Piesza Pielgrzymka do św. Jadwigi w Trzebnicy

fot. Radio Rodzina

W sobotę 21 października o godz. 6:00 uroczystym błogosławieństwem w Katedrze Wrocławskiej rozpocznie się Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Trasa obejmuje kilka przystanków. O godz. 16:30 planowana jest Eucharystia pod przewodnictwem bp Piotra Wawrzynka.

Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej gromadzi co roku kilka tysięcy osób. Jedną z grup, która dociera do grobu patronki Archidiecezji Wrocławskiej, jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Wydarzenie od lat gromadzi kilkanaście tys. osób.

Uczestnicząc w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy, można doświadczyć radości chrześcijańskiej, rodzinnej atmosfery, ducha modlitwy. To czas na śpiewy, modlitwę, skupienie i ciszę, ale także na zwyczajne ludzkie rozmowy. I czas dla Boga. – zaznacza ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

POSŁUCHAJ:

W pielgrzymce będą szli także pasterze archidiecezji, bp Maciej Małyga oraz bp Jacek Kiciński, księża, osoby świeckie, starzy, młodzi, zdrowi, chorzy – to dobra okazja, aby spotkać się z Kościoła takim, jaki jest naprawdę. – podkreśla rzecznik. Poza pielgrzymami z Wrocławia, do Trzebnicy podążać będą także pielgrzymi z Milicza, Bagna, Obornik Śląskich, Dobroszyc, Sułowa, Łoziny i innych miejsc.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content