Pierwsza Pomoc Psychologiczna

fot. Radio Rodzina

Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża realizuje wiele projektów w zakresie ochrony zdrowia psychicznego i przeciwdziałania uzależnieniom. To m.in. telefon wsparcia psychologicznego, warsztaty czy bezpośrednie spotkania z psychologiem.

– Projekt i zadanie Pierwszej Pomocy Psychologicznej wyłonił się z działań, które Polski Czerwony Krzyż realizuje już drugi rok. Na początku pomoc dla osób, które przybyły do nas zza wschodniej granicy, były pomocą materialną. Z biegiem czasem coraz częściej zgłaszały się do nas osoby, które poszukiwały pomocy psychologicznej. Zaczynało się od zwykłych rozmów. – mówi Ewa Duda z PCK we Wrocławiu.

Projekt Pierwszej Pomocy Psychologicznej skierowany jest zarówno do osób z Ukrainy, jak i tych, które udzielają pomocy (wolontariusze, pracownicy). Projekt obejmuje wszystkie 9 punktów rejonowych Polskiego Czerwonego Krzyża w naszym regionie: Wrocław, Bolesławiec, Świdnica, Kłodzko, Milicz, Oleśnica, Dzierżoniów.

Działania edukacyjne organizatorów docierają także do środowisk szkolnych. W lutym z okazji światowego Dnia Przeciwdziałania Depresji odbyło się w Miliczu spotkanie z kilkuset uczniami szkół średnich. Młodzież mogła podzielić się swoimi trudnościami i porozmawiać ze specjalistami.

Linia wsparcia psychologicznego PCK jest dostępna pod numerem telefonu: 22 230 22 07 w godzinach 10:00-22:00. Serdecznie zapraszamy każdą osobę potrzebującą wsparcia psychologicznego do kontaktu z psychologami-wolontariuszami PCK

Gościem audycji jest Ewa Duda, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Audycja powstała we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora. Rozmawiała Daria Detlaf.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content