Otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej – relacja z wydarzenia

fot. Radio Rodzina

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w uroczystościach związanych z otwarciem II Synodu archidiecezji wrocławskiej. Mszy Św. w Katedrze w Zesłania Ducha Świętego przewodniczył Jego Ekscelencja Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Do Wrocławia przybyli setki parafian z metropolii i wielu miejscowości, osoby duchowne, konsekrowane, świeckie zaangażowane w życie Kościoła. W ostatnich miesiącach uczestniczyli w spotkaniach zespołów presynodalnych, diagnozie lokalnych wspólnot.

Spotkanie zaczęło się w strugach deszczu. W Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu modlitwę poprowadzili członkowie Sekretariatu II Synodu, a katechezę na podstawie Listu św. Jana do kościoła w Laodycei wygłosił ks. bp Maciej Małyga. W pierwszych rzędach miejsca zajęły osoby, które przyszły z relikwiarzami, m.in.: św. Jacka, św. Jadwigi Śląskiej, św. Faustyny, bł. Czesława, bł. Edmunda Bojanowskiego czy bł. Męczenniczek elżbietańskich.

Synod Archidiecezji to wspólna droga, zainicjowana przez metropolitę księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, mająca na celu słuchanie głosu Ducha Świętego w rozeznawaniu sytuacji i potrzeb naszej diecezji.

Otwarcie Synodu wiąże się z kolejnym etapem. Przed nami lektura syntez, które napłynęły z ponad 200 parafii, utworzenie komisji synodalnych i zespołów synodalnych w parafiach (ich skład może zostać bez zmian lub jest to czas na zaangażowanie się), opracowanie wytycznych i spotkania ze Słowem Bożym.

Posłuchaj:

Cz. 1. Otwarcie Synodu

Cz. 2. Procesja z Litanią do Wszystkich Świętych

Cz. 3. Piknik w ogrodach PWT

Cz. 4. Rozmowa z Bp Maciejem Małygą

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content