Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej i cykl koncertów organowych

fot. Radio Rodzina

Od maja rusza cykl koncertów organowych „Franciszkańskie Wieczory Muzyczne: Mater Familiae” w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Kruczej we Wrocławiu. Wydarzenie ma na celu promocję muzyki oraz kultu maryjnego w miejscu, w którym patronką jest Matka Boża, opiekunka Małżeństwa i Rodzin. W tym roku sanktuarium obchodzi jubileusz 30-lecia instalacji Cudownego Obrazu.

Koncert inauguracyjny u Franciszkanów na Kruczej odbędzie się 4 maja o godz. 19:00. Zagra w nim Tadeusz Barylski. Artysta przez wiele lat był organistą w naszej franciszkańskiej parafii i sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. W programie usłyszymy m.in.: Johann Sebastian Bach – Fantazja G-dur, Improwizacja: Fantazja Regina Coeli czy Bogurodzica.

Koncert rozpocznie obchody odpustu ku czci Matki Bożej Łaskawej, który przeżywać będziemy w niedzielę 5 maja w Sanktuarium. Msza Św. o godz. 13:00 pod przewodnictwem bp Macieja Małygi, biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej.

O Franciszkańskich Wieczorach Muzycznych oraz Sanktuarium na Kruczej we Wrocławiu opowiedzą goście: o. Radosław Kramarski, proboszcz i kustosz sanktuarium oraz Krzysztof Bagiński, organista.

Emisja 1 maja po godz. 13:10.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content