O. Łukasz Miśko OP o odejściu z Wrocławia

O. Łukasz Miśko OP/ fot. Dominikanie we Wrocławiu

Zamiast trzech lat – tylko rok. Tyle trwała kadencja o. Łukasza Miśko OP na urzędzie przeora dominikanów we Wrocławiu. Zakonnik złożył rezygnację, a o swojej decyzji poinformował w sieci i na stronie konwentu.

Na prośbę Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów dotychczasowy przeor klasztoru we Wrocławiu, br. Łukasz Miśko, powróci do Krakowa, by tam kierować Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym.

Wspólnota dominikanów wybrała już swojego nowego przełożonego. Wymaganym przez zakonne prawo krokiem jest zatwierdzenie wyboru przez Prowincjała. Decyzja ma nastąpić w tym tygodniu.

W rozmowie poruszamy temat minionej kadencji, czyszczenia Kościoła i anegdot ze Stanów Zjednoczonych. Zaprasza Daria Detlaf.

POSŁUCHAJ:

O. Łukasz Miśko OP

Co w duszy gra

O. Łukasz Miśko urodził się w Przemyślu. Do zakonu wstąpił w 2000 r. zainspirowany sposobem modlitwy i śpiewem braci kaznodziejów. Po ukończeniu studiów posługiwał w Polsce (w Krakowie, Jarosławiu) oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie spędził 10 lat.

Od 2019 r. pełni funkcję prezesa Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie. Rolę tę pełnił, będąc we Wrocławiu, zdalnie i w miarę możliwości osobiście. Powrót do Krakowa ma ułatwić zarządzanie fundacją i jej ważnymi projektami z zakresu liturgii.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content