O czym szumi las: „Choinka dla życia”

Foto: Mat. Pras.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu po raz trzeci włączyły się w akcję „Choinka dla życia”.

Dziś w całej Polsce, łącznie w 83 punktach, za oddanie krwi można otrzymać choinkę – mówi mówi Adam Krakiewicz, rzecznik prasowy RDLP we Wrocławiu i dodaje: – We Wrocławiu w RCKiK-u rozdaliśmy w latach ubiegłych ok. 200 drzewek.

Choinki pozyskane zostały z plantacji choinkowych prowadzonych przez Lasy Państwowe – zaznacza rzecznik RDLP we Wrocławiu.

Akcja „Choinka dla życia” odbywa się 15 grudnia, lecz jeśli nie wszystkie zostaną rozdane, będą rozdawane w innym terminie – mówi Adriana Franc, rzeczniczka RCKiK we Wrocławiu

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa obecna była Kamila, która po raz pierwszy raz w życiu oddaje krew:

W sali, gdzie pobierana jest krew obecny był także ks. Łukasz Romańczuk z wrocławskiej Niedzieli, który krew oddaje już nie pierwszy raz

O obecnej sytuacji ze stanem krwi we Wrocławiu opowiada Małgorzata Antończyk – lekarz z RCKiK we Wrocławiu.

Aby oddać krew należy spełnić odpowiednie warunki. O nich opowiada Małgorzata Antończyk:

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej: www.www.rckikwroclaw.pl. We Wrocławiu można oddawać krew w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża. W oddziałach terenowych w Legnicy, Lubinie i Głogowie oraz na akcjach wyjazdowych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content