O. Błażej Mielcarek OMI nowym proboszczem na Popowicach

fot. Radio Rodzina

Misjonarz ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, o. Błażej Mielcarek, został nowym proboszczem popowickiej wspólnoty. W rozmowie z Radiem Rodzina opowiada, czym zajmował się do tej pory i jakie duszpasterstwa prowadzi w parafii pw. NMP Królowej Pokoju we Wrocławiu.

-Proszę pani, mamy na Popowicach nowego kapłana. On mówi takie fajne homilie! – zwróciła się do nas jakiś czas temu słuchacza. Potem dostaliśmy wiadomość od pana Marka, organisty, który przedstawiając sylwetkę nowego proboszcza zachęcił do zorganizowania spotkania.

Ojciec misjonarz Błażej Mielcarek OMI od lipca jest we Wrocławiu. Wcześniej pełnił funkcję wikariusza w parafiach w Siedlcach, Poznaniu, Katowicach. Posługiwał wspólnotom takim jak Odnowa w Duchu Św. czy neokatechumenat. Pracował także z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

-Jesteśmy posyłani tam, gdzie Kościół ma pewien dylemat, do środowisk trudnych – mówi kapłan, dodając że wrocławscy oblaci posługują duszpastersko jako kapelani więzienni przy ul. Fiołkowej i Kleczkowskiej.

W środę 17 sierpnia po Mszy Św. o 9:00 nowy proboszcz zaprasza parafian na kawę i ciasto. Jak mówi: chce poznać się z mieszkańcami i jest otwarty na potrzeby wspólnoty.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Rozmawiała Daria Detlaf, Radio Rodzina

Fot. o. Błażej Mielcarek, Wrocław

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content