Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno

fot. Radio Rodzina

Janina Matejuk i Jacek Peszyński poznali się na warsztatach aktorsko-reżyserskich organizowanych we Wrocławskim Centrum Seniora. Podjęli inicjatywę, by wspólnie stworzyć film o oswajaniu lęków, samotności i tematu śmierci. Efektem jest nakręcony we Wrocławiu film pt. „Pewnego razu na cmentarzu”.

Spotykamy się w Radiu Rodzina, by przybliżyć historię pani Janiny – której pasją już w latach 80-tych był film. Pracowała z kamerą analogową, dokumentując życie ówczesnego Wrocławia. Mijały laty, zmieniły się okoliczności życiowe i polityczne. Na emeryturze pani Janina Matejuk postanowiła nie tylko tworzyć nowe filmy (amatorskie, dokumentalne), ale także pisać scenariusze. Tej sztuki nauczyła się sama, korzystając z podręczników i pomocy realizatorów filmowych.

Pan Jacek Peszyński jest z kolei aktorem, trenerem aktywizującym seniorów, czynnym gościem Wrocławskiego Centrum Seniora. W filmie pt. „Pewnego razu na cmentarzu” wciela się, obok pani Janiny, w jedną z głównych ról. Na VI Międzynarodowym Festiwalu SENIOR MOVIE 2023, który odbył się w Szczecinie, film pt.”Pewnego razu na cmentarzu” zdobył NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

O motywacji do życia i spełnianiu marzeń rozmawiamy w ramach „Radiowego Klubu Seniora”. Emisja w poniedziałek 18 grudnia po godz. 14:10.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Rozmawiała red. Daria Detlaf

Audycja powstała we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content