Muzeum Architektury we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Dziś porozmawiamy o projektach dedykowanych seniorom, rodzinom oraz o trwających wystawach czasowych w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Jedną z nich jest ekspozycja pt. „Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia” – a tam m.in. futurystyczne projekty Maxa Berga.

Wrocławskie muzeum zrealizowało przez ostatnie 5 miesięcy cykl spotkań i wykładów pt. „Spotkajmy się w mieście”. Wydarzenia cieszyły się dużą frekwencją seniorów i seniorek. Instytucja realizuje działania międzypokoleniowe przy współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora. W lutym rozpoczyna się kolejna edycja!

Obecnie przy Bernardyńskiej możemy oglądać makiety, projekty, modele i szkice prezentowane w ramach wystawy „Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia„. Ten niezwykły zbiór pokazuje, jak mogłoby wyglądać miasto, wraz z jego układem urbanistycznym, gdyby doszły do skutku niestandardowe realizacje projektów wybitnych architektów. Dla współczesnych jest to z pewnością punkt wyjścia do dyskusji.

Zaprosimy Was również do przyjrzenia się pracom architekta i urbanisty, członka SARP, śp. prof. Witolda Lipińskiego, który swoimi wizjami znacząco wybiegał w przyszłość. To on był autorem m.in. Obserwatorium na Śnieżce, domu igloo przy ul. Moniuszki we Wrocławiu, bioklimatycznej architektury. Jak udało się pozyskać oryginalne rysunki na potrzeby ekspozycji? Wystawa czynna jest do końca marca.

Z Martą Czyż-Kaczor, rzeczniczką Muzeum Architektury we Wrocławiu i Michałem Chaderą z Działu Edukacji rozmawia Daria Detlaf.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Strona instytucji: http://www.ma.wroc.pl/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content