Modlitwa o powołania w Archidiecezji Wrocławskiej

fot. Radio Rodzina

W dniach 21-27 kwietnia trwa Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W kościołach oraz wspólnotach archidiecezji wrocławskiej odbywają się spotkania modlitewne, które mają na celu wsparcie młodych w rozeznaniu powołania.

Za kilkanaście dni rozpoczną się egzaminy maturalne. Wielu młodych stoi przed wyborem życiowej drogi, rozważając wybór studiów, zawodu, czy też stanu.

– Chcemy pokazać młodym ludziom, że pójście za głosem powołania to jest odróżnienie najemnika od Pasterza. Bo wielu myli ten głos, a świat go zagłusza. Okazuje się, że kiedy pójdzie się za Dobrym Pasterzem i zacznie się mu służyć, to człowiek nie będzie sam, pomimo tego że będzie żył w samotności. – mówi w studiu Radia Rodzina ks. Piotr Rozpędowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Okazji jest wiele. – Nawet przy okazji naszego spotkania ŚDM na hali AWF we Wrocławiu w listopadzie ub. roku, biskup Maciej Małyga przed kilkuset osobową grupą młodzieży odpowiadał na różne ich pytania. Młodzi bardzo często o to pytają, to znaczy jak rozeznać i podjąć decyzję. – dodaje kapłan.

– Mam takie doświadczenie, jeżdżąc ostatnio po parafiach przy okazji wizytacji katechetycznych, że w tych mniejszych miejscowościach, szkołach, malutkich parafiach – tam są perły. I teraz trzeba pomóc tym księżom, katechetom, aby te perły odłowić, wspomóc. Dlatego patronujemy różnym wydarzeniom, wspieramy wyjazdy młodzieżowe. – dodaje diecezjalny duszpasterz młodzieży.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Przesłanie tygodnia modlitw o powołania

Cz. 2. Historia ks. Piotra

Cz. 3. Wydarzenia w Archidiecezji Wrocławskiej

Cz. 4. Misja ewangelizacji młodzieży

Fot. archidiecezja.wroclaw.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content