Minister Ziobro o starcie z PiS: Chcę iść razem. Wróg jest gdzieś indziej

fot. Patrycja Jenczmionka

Solidarna Polska rozpoczyna ciąg spotkań z mieszkańcami Dolnego Śląska. Zbigniew Ziobro – Minister sprawiedliwości, lider partii Suwerenna Polska będzie „Porannym Gościem” Radia Rodzina. Poruszyliśmy zmianę nazwę, najnowsze sondaże, pat w Trybunale Konstytucyjnym czy ustawę o Sędziach Pokoju. -To nie są Sędziowie Pokoju. Równie dobrze można wprowadzić kozę do Sejmu i nazwać żyrafą. -Wolałbym byśmy poszli razem z PiS do wyborów. Wróg jest gdzieś indziej. -Sądzę, że Polacy nie otrzymają środków z KPO – mówił w naszej rozmowie.

– Chcemy pokazać, że nasi przeciwnicy nie mają racji, mówi Zbigniew Ziobro – Minister sprawiedliwości, lider partii Suwerenna Polska.

Mija 2. rocznica decyzji TSUE ws. kopani Turowa. Politycy Suwerennej Polski mówią, że kopalnia może być zagrożona.

– Jesteśmy przeciwni szalonym pomysłów w Brukseli, dodaje.

Suwerenna Polska notuje wyniki poza progiem wyborczym. Spotyka się ze złośliwościami ze strony swoich koalicjantów. -Przykro nam, ze PiS nas atakuje.

United Surveys dla Wirtualnej Polski dało partii 1,4 proc., z kolei IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl – 3 proc.

-Wolałbym byśmy poszli razem z PiS do wyborów. Wróg jest gdzieś indziej, mówi minister.

Premier Mateusz Morawiecki wini ministra Zbigniewa Ziobro za nieudaną reformę sądownictwa. Jak komentuje to Zbigniew Ziobro?

Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się projektem ustawy Prawa i Sprawiedliwości obniżającym liczbę sędziów Trybunału Konstytucyjnego z 11 do 9. -Ta ustawa nas nie cieszy, mówi Zbigniew Ziobro.

Kiedy środki z KPO? -Sądzę, że Polacy nie otrzymają środków z KPO.

Ministra pytaliśmy także o współpracę z Paweł Kukizem i wsparcie dla ustawy Sędziach Pokoju. -To nie są Sędziowie Pokoju. Równie dobrze można wprowadzić kozę do Sejmu i nazwać żyrafą

Reforma Kukiza ma kosztować ponad 2 mld złotych. Myślę, że można lepiej wydać te pieniądze– mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content