Marta Omieczyńska: Helena pokazuje, że Pana Boga można mieć za swojego najlepszego przyjaciela

Misja Świętość – wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Heleny Kmieć w 6 rocznicę jej śmierci. Odbędzie się ono 22 oraz 24 stycznia 2023 roku w kościele pw. św. Barbary w Libiążu. O wydarzeniu oraz o Helenie rozmawiamy z Martą Omieczyńską, dyrektorką biura Fundacji im. Heleny Kmieć.

Posłuchaj całej rozmowy:

Część 1.

Część 2.

Część 3.

Foto: Fundacja im. Heleny Kmieć

O HELENIE KMIEĆ

24 stycznia 2017 roku  do Pana odeszła śp. Helena Kmieć- świecka wolontariuszka misyjna działająca w Wolontariacie Misyjnym Salvator.  Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Zaangażowana w wiele inicjatyw m.in. organizacja Światowych Dni Młodzieży, pomoc w świetlicy Caritas, działalność duszpasterstwa akademickiego. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła posługę jako wolontariuszka misyjna  w Boliwii, z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci  w Cochabamba, gdzie została zamordowana.

Po jej śmierci stała się inspiracją dla wielu ludzi do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu.

W grudniu 2022 roku rozpoczęła się faza przygotowawcza do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, powołano postulatora tego procesu, którym został ks. dr Paweł Wróbel SDS.

Pełna biografia Heleny -> https://helenakmiec.pl/zyciorys/

Świadectwa -> https://helenakmiec.pl/sermons/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content