Droga Krzyżowa twojego życia

fot. Radio Rodzina

Dużo wzruszeń i głębokich przemyśleń przyniosła Droga Krzyżowa w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Rozważania głosił ks. Adam Stefan, proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Wójcicach (dekanat Jelcz-Laskowice).

-Często zatrzymujemy się przy Drodze Krzyżowej Pana Jezusa, ale tak naprawdę każdy z nas może odnaleźć się na tej drodze. Doświadczenia różnych sytuacji dane jest każdemu. Żeby to wszystko „ogarnąć” potrzeba nam życia wewnętrznego, bliskości Chrystusa. – mówił w słowie do parafian ks. Adam.

-Łatwiej jest odpocząć od pracy fizycznej. A co z życiem duchowym? Z emocjami, uczuciami? To często jest tak potargane, że nie wystarczy dobry sen czy spacer. Potrzebna jest głębia życia duchowego. – dodaje kapłan.

Powołując się na Benedykta XVI duszpasterz mówi: -W odkrywaniu życia duchowego trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie: słuchać tego co mówi Jezus i tym żyć. – To wydaje się takie proste. Ale czy my na to odpowiadamy? Życie duchowe jest w każdym z nas. -Nie łudźmy się, gdy ktoś mówi: mnie to nie interesuje, mnie to nie dotyczy. Właśnie że dotyczy. Zwłaszcza tego, który głośno mówi „nie”.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Msza Św. dla Polaków i początek Drogi Krzyżowej

Cz. 2. Rozważania o upadkach

Cz. 3. Podziękuj rodzicom…

Cz. 4. Pani Genia, lat 85

Cz. 5. Posługa śpiewem Anny

Radio Rodzina uczestniczy w Pielgrzymce do Lourdes dzięki uprzejmości biura podróży Camino Travel. Swoją pielgrzymkę we Francji przeżywa obecnie grupa 40 osób z parafii z Wójcic, zorganizowana przez ks. proboszcza Adama. Przygotowała red. Daria Detlaf.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content