Leszek Cichoński i Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

22. Gitarowy Rekord Świata już za niespełna miesiąc! Tylko raz w roku i tylko we Wrocławiu w samym centrum miasta gromadzą się gitarzyści i gitarzystki z całego świata. Największy festiwal dedykowany Jimiemu Hendrixowi odbędzie się 1 maja –  wrocławski Rynek ponownie wypełni się tysiącami gitar.

Podczas 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku usłyszymy formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band i hit wszech czasów „Rock’n’Roll Is King”; lider zespołu weźmie udział w próbie ustanowienia nowego rekordu. Z kolei Małgorzata Ostrowska świętować będzie 40-lecie pracy artystycznej. Na Scenie Głównej wykona m.in. nieśmiertelną „Meluzynę”.

Swój udział w Rekordzie potwierdzili też Zbigniew Hołdys i Wojciech Waglewski, którzy we Wrocławiu zagrają kultowy album „I Ching”. Nie zabraknie światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephan jest mistrzem stylu gypsy jazz, a Neil Zaza tojeden z najlepszych gitarzystów rockowych.

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Największa Gitarowa Orkiestra Świata zagra pod wodzą Leszka Cichońskiego.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content