Ks. prof. Wołyniec o przyjmowaniu Komunii Św. i dogmacie transsubstancjacji

fot. Radio Rodzina

Uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Jezusa Chrystusa (Boże Ciało) przypomina o obecności Chrystusa w sakramencie eucharystii. Kościół dziękuję tego dnia za Jego obecność, czego wyrazem są procesje eucharystyczne.

Do sakramentu Eucharystii trzeba się przygotować. To niezwykłe spotkanie z żywym Bogiem, który stworzył człowieka i go odkupił. Będąc zanurzonym w świecie, trudno przejść tak od razu do spotkania z Bogiem. Bóg lubi to, co pokorne, proste i ciche.

To spotkanie z Nim może być prawdziwe, kiedy wyciszymy się na wszelkie rozproszenia zewnętrzne i otworzymy na transcendencję Pana Boga, który przekracza to, co jest naturalne. Przez akt wiary chciejmy się z Nim spotkać, chciejmy uwierzyć w słowa „To jest Moje Ciało, to jest Moja Krew”, że w tej hostii, w tym białym opłatku jest On cały obecny. – mówi ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor MWSD we Wrocławiu i wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Duchowny przypomniał słowa kard. J. Ratzingera (Benedykt XVI), który powiedział, iż przyjmowanie Komunii Św. jest najwyższym aktem Adoracji, oddaniem czci Bogu. W rozmowie przybliżamy istotę dogmatu o przeistoczeniu, z jaką postawą należy przyjmować Jezusa w Eucharystii i jak kapłani przygotowują się do uczestniczenia w sakramentach.

Gościem Radia Rodzina był ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content