Koncert pieśni adwentowych u Dominikanów

Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na koncert adwentowy oraz wspólnie śpiewanie w piątek, 16 grudnia o godz. 20:00. Autorem aranżacji jest Dawid Kusz OP – zakonnik i kompozytor mieszkający w Krakowie. W wydarzeniu weźmie udział ponad 50 muzyków, członków chórów i instrumentalistów.

W okresie Bożego Narodzenia śpiewamy wspólnie kolędy: w domu, w kościele, w szkole i na ulicy… A w adwencie? Czy da się lepiej wykorzystać niesamowity adwentowy repertuar i wyśpiewać wspólnie adwentową tęsknotę? Adwentowy koncert w kościele św. Wojciecha będzie interaktywnym spotkaniem z muzyką tego okresu, zapraszającym mieszkańców Wrocławia do odkrycia na nowo bogactwa polskiej kultury muzycznej i radości wspólnego muzykowania.

Naszym gościem jest o. Łukasz Miśko OP – prezes fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, były przeor konwentu we Wrocławiu. Rozmawiamy o repertuarze, liturgii i wydarzeniach prowadzonych przez Dominikanów na Dolnym Śląsku.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Koncert „Rorate coeli: Adwentowa pieśń tęsknoty” to jedyny taki występ w Polsce w tym roku. Wsparcia finansowego udzieliła Fundacja PZU. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie dominikanie.pl

Z kolei w niedzielę 18 grudnia w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się prapremiera oratorium maryjnego. Jej autorem również jest o. dr Dawid Kusz OP.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content