Karnawał w rytmach dawnej Hiszpanii

fot. Radio Rodzina

Wejdź tanecznym krokiem w 2023 rok razem z zespołem Jacaras! Muzycy zagrają tańce i pieśni z epoki baroku, które zostały opracowane na współczesne instrumenty. Koncert Jacaras już w czwartek 12 stycznia w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

Ciekawe aranżacje, rozrywkowy repertuar i radość tworzenia to najważniejsze atuty tego międzynarodowego zespołu powstałego we Wrocławiu.

Jacaras [czyt. hakaras] to unikalny zespół muzyczny, ponieważ do wykonawstwa muzyki dawnej używa współczesnego instrumentarium. Muzycy wykonują przede wszystkim tańce i pieśni pochodzące z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej z XVII i XVIII w. we własnych aranżacjach. Ten repertuar dał podstawę do rozwoju dzisiejszej muzyki popularnej wielu krajów, zwłaszcza gatunku flamenco. Zespół sięga również po elementy muzyki latynoamerykańskiej, głównie meksykańskiej, a także ostatnio opracowywane pieśni sefardyjskie.

O projekcie opowiadają w naszym studiu: śpiewaczka Julieta Gonzalez-Springer oraz gitarzysta basowy Łukasz Figiel. Mamy dla Państwa konkurs na antenie, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na najbliższy koncert. Słuchajcie nas po 16:00!

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Więcej informacji: http://competition.guitarmasters.pl/jacaras-el-mundo-baila

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content