Kalendarz Adwentowy stworzony przez młodych

Fot. mat. pras.

Wspólnota młodzieżowa ,,Razem’’ z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu z opiekunem ks. Bartoszem Kocurem stworzyła Kalendarz Adwentowy. Na każdej kartce z kalendarza znajdziemy siglum biblijne, Ewangelię z dnia z pytaniami do medytacji oraz intencję modlitwy. Cały tekst, grafika, film promujący, strona internetowa zostały stworzone przez kapłana oraz młodzież.

Wspólnota młodzieżowa składa się z 10 członków (są to osoby uczące się w szkołach ponadpodstawowych oraz studenci). Wspólnota istnieje od 4 lat. Na piątkowych spotkaniach głownie rozważa Słowo Boże oraz rozmawia na różne tematy dotyczące wiary. Wspólnota do tej pory podejmowała wiele inicjatyw parafialnych takich jak: ,,Parafianie za parafian’’ w której zachęcała parafian do modlitwy za swój Kościół lokalny, Kalendarz Wielkopostny z zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu oraz zeszłoroczny kalendarz Adwentowy oparty na Słowie Bożym.

W tym roku młodzież po raz drugi podjęła się stworzenia kalendarza Adwentowego w innej formie graficznej, który cieszył się dużym zainteresowaniem w zeszłym roku. Adwent 2.0 – to telefoniczna aplikacja w formie papierowego kalendarza na Adwent 2023. Celem kalendarza jest przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego poprzez owocne przeżycie czasu Adwentu.

Kalendarz posiada patronat honorowy ks. Biskupa Marka Mendyka – Biskupa Świdnickiego.

Gościem Radia Rodzina jest ks. Bartosz Kocur. Rozmawiamy o kalendarzu i przygotowaniach do Adwentu.

Cz. 1.

Cz. 2.

Powstała również strona internetowa, dzięki której można nabyć kalendarz przez internet.

Wspólnota „Razem” i ks. Bartosz Kocur – fot. arch. prywatne

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content