Jesień vs. koronawirus

Prof. dr n. med. Jarosław Drobnik, główny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu i pracownik Medycznego Uniwersytetu we Wrocławiu podkreśla, że problem koronawirusa nie zniknął.

I chociaż już od 28 marca znieśliśmy obowiązek izolacji i kwarantanny, a także noszenia maseczek, a w mediach przez wiele miesięcy niewiele wspominało się o pandemii i jej zagrożeniach w danym czasie, nie pozbyliśmy się koronawirusa. Średnio tygodniowo ilość zakażeń przekracza 3 tys. Przestaliśmy go jednak monitorować, prowadząc narrację, że musimy się do jego obecności na dobre przyzwyczaić. Czy więc możemy mieć obawy co do sezonu jesiennego?

O to zapytaliśmy specjalistę, prof. Jarosława Drobnika, głównego epidemiologa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu i pracownika Medycznego Uniwersytetu we Wrocławiu. Czy wiemy jak dokładnie wygląda sytuacja epidemiologiczna w kraju?

Bardzo szybko przywykliśmy do myśli, że koronawirus nie istnieje. Czy na jesień możemy jednak spodziewać się wzrostu zakażeń?

Być może znów będzie konieczne noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Co więc należy zrobić, aby uniknąć izolacji, zamknięcia niektórych obszarów życia publicznego oraz kwarantanny? Odpowiedź wydaje się prosta – należy się szczepić.

Jak powiedział nam w rozmowie prof. Jarosław Drobnik, tak samo jak w przypadku grypy, tak i w przypadku koronawirusa najważniejsza jest powtarzalność tego szczepienia. Tylko w taki sposób mamy możliwość nadążyć za zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content