Jerzy Michalak: Dolnoślązacy oczekują od nas rozwiązania ws. wspólnego biletu KD z Wrocławiem

for. Patrycja Jenczmionka

Jaka jest szansa na powstanie Kolei Aglomeracyjnej we Wrocławiu i Zagłębiu Miedziowym?, czy dojdzie do porozumienia ws. wspólnego biletu KD z miastem Wrocław? oraz jakie plany mają Bezpartyjni Samorządowcy w nadchodzących wyborach? – na te pytania odpowiada Jerzy Michalak – Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. rozwoju aglomeracyjnego. Z „Porannym Gościem” rozmawiamy także o Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, kadencji prezydenta Jacka Sutryka czy meczu biało-czerwonych z Argentyną na Mundialu w Katarze.

Zdaniem Jerzego Michalaka – Pełnomocnika Marszałka Województwa ds. Rozwoju Aglomeracyjnego mieszkańcy Zagłębia Miedziowego szybciej będą korzystać z Kolei Aglomeracyjnej.

Według ostatniego raportu Yanosika stolicy Dolnego Śląska jeździ się ze średnią prędkością około 30 km/h. – Pan prezydent ma chyba inną wizję rozbicia korków w mieście. Mam nadzieję, że do prezydenta Jacka Sutryka dotrze prawda, że niezbędnym elementem publicznego transportu jest kolej. Czekamy na odpowiedź na naszą nową propozycję ws. wspólnego biletu, mówi Jerzy Michalak.

5 grudnia ma zostać otwarty nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia między ul. Buforową na Jagodnie i Grota-Roweckiego na Wojszycach, mówi Jerzy Michalak – Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. Rozwoju Aglomeracyjnego .

– To od uwolnienia środków europejskich zależy, kiedy zostanie oddana cała WOW.

Bezpartyjni Samorządowcy już przygotowują się do wyborów – mówił w dalszej rozmowie Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. Rozwoju Aglomeracyjnego .

Nie zapadła jeszcze decyzja ws. kandydata na urząd prezydenta. Jerzy Michalak, który startował w poprzednich wyborach ocenił cztery lata prezydentury Jacka Sutryka.

Z Jerzym Michalakiem rozmawialiśmy także o utracie przez PiS większości w sejmiku województwa śląskiego. Czy ta decyzja może być lustrzanym odbiciem dla naszego regionu?

Podczas misji gospodarczej do Seulu dolnośląska delegacja spotkała się z prezesem lotniska Incheon Kim Kyung-Wook. Rozmawiali o możliwościach bezpośrednich lotów z Wrocławia do Seulu.

Obecnie do Seulu można dolecieć z Warszawy. Połączenia obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT i w tygodniu odbywa się pięć lotów. Obecnie jedyna możliwość przelotu z Wrocławia do Seulu istnieje właśnie poprzez przesiadkę w Warszawie.

Członek BS wytypował także wynik meczu Polaków z Argentyną, który już dziś o godz. 20.00.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content