J.Kowalski: Solidarnej Polsce rośnie poparcie, możemy iść sami

mat.pras. www.januszkowalski.pl

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski pytany w audycji Poranny Gość o zbliżające się wybory parlamentarne twierdzi, że na razie jego ugrupowanie pójdzie samodzielnie, bez PISu. To jeden ze scenariuszy.

Solidarna Polska ma obecnie 4 % poparcie ( wg sondażu Rzeczpospolitej), ale jego członkowie liczą, że do jesieni te słupki wzrosną. Nie mamy jeszcze żadnej umowy – tłumaczy Janusz Kowalski.

Jak dodaje Kowalski, Solidarna Polska nie wyklucza też porozumienia w Zjednoczonej Prawicy.

Wierzę, że będziemy startować w wyborach z Prawem i Sprawiedliwością jako Zjednoczona Prawica. I myślę, że wtedy dostaniemy 40-43 procent głosów – zapewnia wiceminister.

Janusz Kowalski odpowiada w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi za przygotowanie specustawy, która ułatwi budowanie biogazowni. Rozwój sektora biogazu rolniczego ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa energetycznego i prowadzi do uniezależnienia obszarów wiejskich od zewnętrznych dostawców energii. Projekt jest gotowy – zapowiada wiceminister rolnictwa.

Rozwój sektora biogazu rolniczego ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa energetycznego i prowadzi do uniezależnienia obszarów wiejskich od zewnętrznych dostawców różnego rodzaju energii.

Posłuchaj:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content