Energetyki tylko na dowód – tego chce Ministerstwo Sportu

fot. Radio Rodzina

Minister sportu, Kamil Bortniczuk złożył jako Republikanie projekt ustawy, który ograniczy dostęp do napojów energetycznych. Chodzi o to, by energetyki były dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

W Polsce według badań po energetyki sięga nawet 40 proc. młodych ludzi. Najmłodsi mają 11 lat. W USA mogą je kupić tylko dorośli, a w niektórych krajach skandynawskich dostępne są wyłącznie w aptekach. Dawki tauryny i kofeiny w energetykach mają pobudzać dorosłych do wzmożonej aktywności, ale są nieodpowiednie dla młodych organizmów – tłumaczy Szymon Stachowiak dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Sportu i Turystyki.

Przy okazji zbliżającej się rocznicy wojny w Ukrainie zapytaliśmy, czy Ministerstwo Sportu będzie wraz z innymi krajami optować za wykluczeniem sportowców z Rosji i Białorusi w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Następnym krokiem ma być przygotowanie wspólnego oświadczenia do MKOl, w którym państwa sprzeciwiające się udziałowi Rosji i Białorusi w igrzyskach wezwą międzynarodowy ruch olimpijski do niedopuszczania zawodników z tych krajów do startu w Paryżu w 2024 r. pod neutralną flagą.

Posłuchaj:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content