Dzieje się we Wrocławiu #243

fot. Radio Rodzina

Od 15 kwietnia wrocławianie mogą korzystać z krytego rolkowiska na Nowym Dworze przy ul. Sukielickiej, który zimą pełni funkcję lodowiska. To już kolejny, po ul. Spiskiej, obiekt z dostępem do miejskiej infrastruktury. Docelowo w Parku Tysiąclecia powstaje Centrum Sportów Wrotkarskich udostępniany wszystkim fanom wrotek i łyżworolek oraz profesjonalistom.

Kryte rolkowisko SPARTAN – to nowoczesna, w pełni profesjonalna przestrzeń z dedykowaną wykładziną do sportów wrotkarskich, która umożliwia prowadzenie na niej zarówno rekreacyjnych szkoleń rolkarskich, jak i tych specjalistycznych (np. treningów grup sportowych, hokeistów, jazdy figurowej). Godziny otwarcia rolkowiska: poniedziałek – piątek: 15 – 21, sobota – niedziela: 9 – 21. Obiekt dysponuje wypożyczalnią rolek, ochraniaczy i kasków.

Działania Wrocławia obejmują też współpracę ze szkołami podstawowymi, które w ramach lekcji WF realizują na płycie zajęcia rolkarskie pod okiem fachowców. Przekłada się to na większą aktywność sportową najmłodszych mieszkańców i wzrost zainteresowania sportami wśród rodzin.

Gościem programu jest Maciej Moczko, rzecznik Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Rozmawiała Daria Detlaf

Informacje o rozpoczynających się kursach na stronie Spartan WCT.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content