Dyrektor B. Kubicz o akcjach promocyjnych Dolnego Śląska oraz ruchu turystycznym

fot. Patrycja Jenczmionka

W weekend kolejny przejazd KD Premium Nadmorski, który już drugi rok z rzędu połączył Dolny Śląsk z Bałtykiem. To najszybsze połączenie kolejowe z Wrocławia do Świnoujścia, które będzie dostępne dla pasażerów w każdy weekend do końca wakacji. Urząd Marszałkowski rusza także z projektem „Plaża”. Z dyrektorem rozmawiamy także o ruchu turystycznym oraz otwarciu sezonu.

Dolny Śląsk promuje się nad morzem

– Z początkiem wakacji ruszyliśmy z przytupem, mówi Bartłomiej Kubicz – Dyrektor Departamentu Gospodarki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

Pociąg cieszył się zainteresowaniem nie tylko w relacjach z i do Wrocławia – połowa pasażerów skorzystała z KD Premium Nadmorskiego jadąc z lub do Legnicy, Lubina czy Głogowa.  

Dolny Śląsk promuje się także w projekcie „Plaża” nad polskim Bałtykiem.

KD Premium Nadmorski to połączenie, które zadebiutowało w wakacje 2023 roku. Skorzystało z niego wówczas ponad 7 tys. pasażerów. Liczba zajętych miejsc w pociągu sięgnęła blisko 90 proc.

Turystyczne Otwarcie Wakacji na Dolnym Śląsku

Druga edycja „Turystycznego Otwarcia Wakacji na Dolnym Śląsku” ma na celu integrację turystycznego środowiska oraz prezentację potencjału województwa w atrakcyjny sposób, aby zachęcić mieszkańców do spędzenia urlopu w kraju.

Wydarzenie odbędzie się w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Wałbrzych staje się coraz bardziej popularnym miejscem dla turystów, zaznacza dyrektor.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się 29 czerwca 2024 roku w godzinach od 11:00 do 18:00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu, obecnych będzie blisko 50 podmiotów turystycznych. W planach: występy muzyczne, spotkania z dolnośląskimi podróżnikami oraz uroczystą paradę przedstawicieli atrakcji regionu.

Jaki mamy styl podróżowania po regionie?

Dolny Śląsk to region słynący z bogatej oferty turystycznej, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach przyjazdów oraz w ogromnej liczbie dynamicznie rozwijających się produktów turystycznych.

– Nowe dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące ruchu turystycznego pokazują, że zwiększa się ruch turystyczny w naszym regionie – mówi dyrektor.

Bartłomiej Kubicz Dyrektor Departamentu Gospodarki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego przybliża nam także profil turysty oraz styl podróżowania.

Dolny Śląsk to region słynący z bogatej oferty turystycznej, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach przyjazdów oraz w ogromnej liczbie dynamicznie rozwijających się produktów turystycznych.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content