Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet

fot. Radio Rodzina

20 kwietnia 2024 r. w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu odbędzie się dzień skupienia dla kobiet każdego stanu i wieku z całej archidiecezji wrocławskiej. W programie medytacja ze Słowem Bożym, konferencja o geniuszu kobiet, agapa oraz Msza św. pod przewodnictwem Abp Józefa Kupnego.

Głównym celem Dnia Skupienia jest czas na spotkanie i odkrywanie siebie, swoich życiowych zadań i miejsca w Kościele. Inicjatywa zrodziła się w 2022 roku dzięki Magdalenie Papierkowskiej oraz siostrom ze Zgromadzenia św. Elżbiety we Wrocławiu. Zauważono, że jest duże zainteresowanie udziałem w takich jednodniowych rekolekcjach, podczas których kobiety mogą zagłębić się w treści Pisma Św. i odnieść go do własnego życia oraz odkrywać powołanie.

Inspiracją sobotniego spotkania będą słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Szczęśliwa, która uwierzyła”. Przyjrzymy się spotkaniu dwóch kobiet: rozpoczynającej dorosłe życie Maryi i mającej już za sobą wiele doświadczeń Elżbiety. Łączy je nadzieja i odwaga wychodzenia naprzeciw szczęściu.

W naszym studiu s. Maria Czepiel CSSE oraz Magdalena Papierkowska.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

W drodze będą nam towarzyszyć o. bp Jacek Kiciński i ks. bp Maciej Małyga. Spotkanie zakończy Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego.

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content