Czym jest opieka wytchnieniowa i dlaczego jest tak ważna?

fot. YT Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Oddechu w byciu rodzicem potrzebuje każdy i jest to zupełnie normalne. Ale tym bardziej potrzebują tego rodzice dzieci z niepełnosprawnościami.

We Wrocławiu powstaje Dom Opieki Wytchnieniowej, o czym rozmawialiśmy z prezes Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, Beatą Hernik Janiszewską. Czym jest opieka wytchnieniowa? Daniem sobie czasu na relaks, na odpoczynek, na ukojenie myśli dzięki przekazaniu dziecka w ręce fachowych opiekunów domów opieki wytchnieniowej. Niestety rodzice albo nie wiedzą o takiej możliwości, albo boją się z niej skorzystać.

Aby więc rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać się, jak ważna, a wręcz potrzebny jest taki rodzaj opieki, posłuchajcie poniższej rozmowy z Beatą Hernik Janiszewską, prezes Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Udało nam się dotrzeć także do państwa Eweliny i Piotra Bartoszewskich, rodziców Kasi, którzy skorzystali już z takiego Domu Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie.

Państwo Bartoszewscy i ich historia to dowód na to, że nie tyle wolno, co należy skorzystać z takiej pomocy i pozwolić sobie na przerwę, dzięki którym ma się więcej siły do opieki nad dzieckiem.

Szczegółowe informacje dotyczące opieki wytchnieniowej znajdują się tutaj:

https://hospicjum.wroc.pl/kategoria/opieka-wytchnieniowa/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content