Co mogą świeccy w kościele?

fot. Radio Rodzina

Zakon Kaznodziejski (Dominikanie) to nie tylko bracia i mniszki, ale również osoby świeckie. Osoby te – pozostając wierne swojemu pierwszemu powołaniu, czyli życiu w świecie: w rodzinach, małżeństwach lub pozostając w stanie wolnym ­– zostają włączone do Zakonu poprzez złożenie przyrzeczenia życia zgodnie z Regułą Świeckich Zakonu Kaznodziejskiego.

Naszymi gośćmi są: Joanna Mierzwińska, Aneta Orszewska oraz Beata Krasoń z Fraternii Najświętszego Imienia Maryi w Świeckim Zakonie Kaznodziejskim we Wrocławiu.

Cztery filary charyzmatu dominikańskiego, czyli modlitwa, studium, wspólnota i apostolstwo to najważniejsze elementy życia świeckich dominikanów. Zgodnie z warunkami życia uczestniczą oni w codziennej Eucharystii, sprawują liturgię godzin (jutrznia, nieszpory) i odmawiają różaniec. W ramach studium zapoznają się z dokumentami Kościoła oraz literaturą teologiczną i duchową. Świeccy dominikanie tworzą fraternie – środowiska wspólnej formacji i modlitwy afiliowane zazwyczaj przy klasztorach dominikańskich. Żyjąc w świecie, włączają się w misję apostolską Zakonu. Dają świadectwo tam, gdzie bracia i mniszki dotrzeć nie mogą.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Więcej informacji na stronie: https://swieccy.dominikanie.pl/

Fot. Dominikanie we Wrocławiu

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content