Chrześcijański Ośrodek Leczenia Uzależnień w Ligocie Polskiej

fot. Radio Rodzina

Dom Magnificat w Ligocie Polskiej w gminie Oleśnica jest ośrodkiem leczenia uzależnień. Przyjmuje pacjentów zmagających się z nałogami od substancji (alkohol, narkotyki, leki) lub kompulsywnych zachowań. Terapeuci i pacjenci tworzą społeczność, pracując z Programem 12 kroków, ergoterapią i rozwojem duchowym.

Ośrodek zlokalizowany pod Wrocławiem to filia Domu Magnificat w miejscowości Łask-Kolumna założonego w 2016 roku. Pomoc udzielana jest mężczyznom oraz kobietom w wieku od 18 do 55 lat. Mieszkańcy żyją we wspólnocie, dzieląc się rzeczami materialnymi i doświadczeniami duchowymi.

Jestem związany z Towarzystwem św. Brata Alberta od jakiegoś czasu i ze wspólnotą Hallelu Jah. W tych miejscach podejmowałem służbę wśród osób ubogich, uzależnionych. Zauważyłem, że są problemy z wysłaniem osoby uzależnionej do miejsca, gdzie byłaby zaopiekowana kompleksowo, gdzie byłaby profesjonalna psychoterapia, zdrowienie emocjonalne, ale i powracanie do Pana Boga. – mówi Marcin Blicharz, kierownik domu.

Do Domu Magnificat przyjść na miesięczną terapię, to jest fundament. Kolejnym okresem jest krótkoterminowa terapia, czyli 3 miesiące, następnie 6 miesięcy, 9 miesięcy albo rok.

Krzysztof Diug: – Choroba uzależnienia jest chorobą emocji. Pracujemy nad tym, żeby o tych emocjach mówić. To jest mocno uwalniające. Często nosimy w sobie różne emocje, zazwyczaj te trudne, później wychodzimy na zewnątrz, one się kumulują, piętrzą, aż wreszcie potrzebujemy substancji, żeby je uwolnić. – zaznacza terapeuta.

Placówkami zarządzają dwie organizacje pozarządowe: Fundacja Magnificat oraz Fundacja Nefesz. Więcej informacji na stronie: https://www.nefesz.org/osrodek.html

Naszymi gośćmi są Marcin Blicharz – wychowawca, założyciel i kierownik Domu Magnificat w Ligocie Polskiej oraz Krzysztof Diug – terapeuta, przewodniczący rady Fundacji Magnificat.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content