Charytatywny koncert operowy  „Głos serca dla Ukrainy”

fot. Radio Rodzina

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskie odbędzie się koncert, w którym udział wezmą polscy i ukraińscy soliści operowi.

-To pierwsze takie wydarzenie muzyczne od lat w zabytkowych wnętrzach Oratorium Marianum – podkreśla Mateusz Wiśniewski.

Cała rozmowa z Mateuszem Wiśniewskim ze Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

Mateusz Wiśniewski – Prezes Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

W koncercie udział wezmą: Iryna Zhytynska, Ewa Vesin, Joanna Moskowicz, Tatiana Bondar, Iryna Petrova, Pavlo Prystai, Mykhailo i Olena Hnatiuk, a na fortepianie towarzyszyć im będą pianiści-akompaniatorzy: Justyna Skoczek i Ashot Drnayan-Babrouski.

Publiczność – oprócz kilku pieśni ukraińskich – usłyszy wspaniałe, znane (ale i mniej popularne) fragmenty z oper m.in. Giacomo Pucciniego (Vissi d’arte z Toski, O mio babbino caro z Gianniego Schicchi, La banca di Francia z Cyganerii), Georgesa Bizeta (Habanera z Carmen), Wolfganga Amadeusza Mozarta (Martern aller Arten z Uprowadzenia z seraju),  Semena Hulaka-Artemovskiego (Zaporożec za Dunajem), Francesca Cilei (Arlezjanka) i Gaetano Donizettiego (Roberto Devereux), a także nieśmiertelną barkarolę z Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha.

Koncert jest niebiletowany – zapraszamy wszystkich, którzy chcą finansowo wesprzeć organizowaną przez Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zbiórkę publiczną. Partnerem wydarzenia jest wrocławska Fundacja Ukraina, której przekazana zostanie cała suma zebranych pieniędzy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content