Charytatywny koncert operowy  „Głos serca dla Ukrainy”

fot. Radio Rodzina

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskie odbędzie się koncert, w którym udział wezmą polscy i ukraińscy soliści operowi.

-To pierwsze takie wydarzenie muzyczne od lat w zabytkowych wnętrzach Oratorium Marianum – podkreśla Mateusz Wiśniewski.

Cała rozmowa z Mateuszem Wiśniewskim ze Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

Mateusz Wiśniewski – Prezes Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

W koncercie udział wezmą: Iryna Zhytynska, Ewa Vesin, Joanna Moskowicz, Tatiana Bondar, Iryna Petrova, Pavlo Prystai, Mykhailo i Olena Hnatiuk, a na fortepianie towarzyszyć im będą pianiści-akompaniatorzy: Justyna Skoczek i Ashot Drnayan-Babrouski.

Publiczność – oprócz kilku pieśni ukraińskich – usłyszy wspaniałe, znane (ale i mniej popularne) fragmenty z oper m.in. Giacomo Pucciniego (Vissi d’arte z Toski, O mio babbino caro z Gianniego Schicchi, La banca di Francia z Cyganerii), Georgesa Bizeta (Habanera z Carmen), Wolfganga Amadeusza Mozarta (Martern aller Arten z Uprowadzenia z seraju),  Semena Hulaka-Artemovskiego (Zaporożec za Dunajem), Francesca Cilei (Arlezjanka) i Gaetano Donizettiego (Roberto Devereux), a także nieśmiertelną barkarolę z Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha.

Koncert jest niebiletowany – zapraszamy wszystkich, którzy chcą finansowo wesprzeć organizowaną przez Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zbiórkę publiczną. Partnerem wydarzenia jest wrocławska Fundacja Ukraina, której przekazana zostanie cała suma zebranych pieniędzy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content