„Ballady i romanse” Mickiewicza we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

fot. Radio Rodzina

Wrocławski Teatr Pantomimy w czwartek (20.10) rozpoczyna sezon premierą „Ballady i romanse”. Wybrane zostały trzy utwory i trzech reżyserów. W spektaklu zobaczymy utwór „Romantyczność”, którego reżyserem jest Piotr Soroka, drugą część „Świteź”, reżyseruje Zdenka Pszczołowska, a ostatnią „Lilije”, Błażej Peszek.

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Przystanek Kultura”, w którym porozmawiamy z twórcami o inspiracji, romantyczności, a także przełożeniu klasyki na język pantomimy.

Część 1. Błażej Peszek, Zdenka Pszczołowska.

Część 2. Agnieszka Dziewa, Magda Pasierska „Mapa”, Szymon Tomczyk.

Część 3. Piotr Soroka.

Ballady i romanse to teatralna realizacja mickiewiczowskich ballad w konwencji pantomimy zespołowej i próba przeniesienia ich na język teatru ruchu. Niezwykle duży potencjał pantomimiczny tkwiący w Balladach…, czyli mocne i wyraziste postaci, tajemniczość, fantastyka i groza, są doskonałym pretekstem do ich realizacji w formie pantomimy zespołowej, teatru ruchu, czy podjęcia zabawy ze słowem.

Trzech reżyserów – Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotr Soroka – przygotują po jednej części przedstawienia, tzw. odcinku, który pozwoli na prezentację różnorodnych sposobów odczytania i przeniesienia na scenę idei romantycznych.

W przedstawieniu usłyszymy muzykę na żywo w wykonaniu wrocławskich muzyków Magdy Pasierskiej i Szymona Tomczyka.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content