Dzieje się we Wrocławiu #192

fot. Radio Rodzina

W najbliższą sobotę odbędzie się 9. Nocny Wrocław Półmaraton. W wydarzeniu weźmie udział 10 tys. osób. Organizatorzy przypominają o utrudnieniach w ruchu między 22:00 a 1:30.

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zawodników i popularna “połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Zawodnicy startują o godz. 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Ogromnym wsparciem są kibice i wolontariusze zgromadzeni na ulicach Wrocławia oraz na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

W studiu Radia Rodzina gościł Maciej Fedorczuk (MCS Wrocław), z którym rozmawiamy o tegorocznej trasie, objazdach, uczestnikach i informacjach dla kierowców.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Więcej informacji na stronie: https://pol.wroclawmaraton.pl/

Fot. mat. pras.

Zob. też

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content