8 mln zysku w zeszłym roku? Nikt nie dopowie, że spółka spłaciła 18 mln kredytów – Paweł Inglot, wiceprezes zarządu TBS

fot. Radio Rodzina

Czy TBS-y przechodzą kryzys w związku z podwyżkami czynszu? Na co spółka wydaje pieniądze? Jak TBS pomoże mieszkańcom po podwyżkach czynszu? Czy przewiduje kolejne podwyżki? Rozmawiamy z Pawłem Inglotem, wiceprezesem zarządu TBS.

TBS to instrument skierowany do osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania po cenach rynkowych, w związku z czym miasto udostępnia im swoje lokale na najem na na czas nieokreślony. Obecnie jednak życie w mieszkaniu TBS staje się o wiele droższe niż miesięczny koszt raty hipotecznego kredytu na mieszkanie o podobnej powierzchni wraz z rachunkami. Czy TBS-y przechodzą kryzys w związku z podwyżkami czynszu?

To pierwsza podwyżka czynszu najmu w TBS Wrocław od 2 lat. Od tego czasu nasza sytuacja makroekonomiczna i gospodarcza w Polsce zmieniła się w sposób zasadniczy – mówi Paweł Inglot.

Od lutego br. pracujemy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Ministerstwem Rozwoju i Technologii jak i z Polską Izbą Gospodarczą TBS-ów. Dzięki naszym staraniom i staraniom wszystkich samorządowców doprowadziliśmy do tego, że przez sejm w minionym tygodniu przeszła ustawa, która da TBS-om możliwość skorzystania z wakacji kredytowych – wiceprezes zarządu TBS.

Czy mieszkańcy w tym roku mogą spodziewać się już tylko obniżek czynszu? – Kalkulacje czynszów wynikają z kalkulacji kosztów. Jeśli w kosztach będą mniejsze kwoty to z pewnością będziemy dążyć do tego żeby z czynszem zjechać w dół.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content