Pierwsza pomoc, KTG, dieta w ciąży. Druga edycja „Bezpiecznej Mamy”
26 maja 2026
fot. Radio Rodzina
Dniu Matki odbyła się druga edycja programu „Bezpieczna Mama”. Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt uczestniczek, które przez cały dzień zdobywały wiedzę praktyczną – od pierwszej pomocy dla niemowląt po konsultacje z ekspertami z dziedziny położnictwa, dietetyki i telemedycyny.
Wydarzenie organizuje Urząd Miejski Wrocławia w ramach programu „Bądź Bezpieczna”, wpisanego w szerszą strategię „Bezpieczny Wrocław”. Mówi Mateusz Żak, wiceprezydent Wrocławia.


– W pierwszym szkoleniu, które przeprowadziliśmy w grudniu, uczestniczyło 60 pań. Dziś kolejne kilkadziesiąt mam i przyszłych mam zdobywa cenną wiedzę, która może uratować życie ich dziecka – mówi Robert Bednarski, dyrektor ds. SmartCity z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.
W ramach wydarzenia Wrocławianki mogą korzystać z mobilnych badań KTG.


Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia., przypomniała o działającym Banku Mleka Kobiecego.
– „Bezpieczny Wrocław” to jedyna w Polsce inicjatywa budująca odporność społeczną w takiej skali – zaznacza Joanna Bisiecka-Szymczak, koordynatorka programu Bezpieczny Wrocław.


Wykład „Poród to ruch” prowadziła Izabela Dembińska, położna i psycholog.
– Przede wszystkim dbamy o to aby dieta w ciąży była bardzo bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały – mówi Natalia Sidak, dietetyk kliniczny.
Zapytaliśmy uczestniczki, czego życzą mamom w dniu ich święta.


Na relację z wydarzenia „Bezpieczna Mama” zapraszamy w najbliższy czwartek, 28 maja po godz.16:10 w audycji „Bezpieczny Wrocław”.


