Nowe Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży powstaje przy Szpitalu im. Gromkowskiego we Wrocławiu

fot. szpital.wroc.pl

We Wrocławiu powstaje nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, które ma stać się jednym z najważniejszych ośrodków w Polsce zajmujących się zdrowiem psychicznym młodych pacjentów. Inwestycja realizowana jest przy Szpitalu Specjalistycznym im. Jerzego Gromkowskiego, a jej wartość sięga ponad 107 milionów złotych.

– Budujemy nowoczesny, profesjonalny budynek, który będzie stanowił podstawę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży – mówi o przedsięwzięciu Dominik Krzyżanowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Nowe centrum ma połączyć obecne lokalizacje oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży działających przy ul. Wołowskiej i Koszarowej. W jednym miejscu znajdą się wszystkie trzy poziomy referencyjne opieki psychiatrycznej – od środowiskowej i ambulatoryjnej po stacjonarną.

Czy po wybudowaniu nowego Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży zmieni się jego oferta? Na to pytanie odpowiada dr Marta Palej-Cieplińska, ordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Wołowskiej.

O tym, ilu młodych pacjentów korzysta z Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Wołowskiej mówi dr Marta Palej-Cieplińska, ordynator tego oddziału.

– Na oddziale stacjonarnym obłożenie przekracza 105–110 procent. Dzieci często leżą na dostawkach, a to bardzo utrudnia pracę zespołu terapeutycznego – zaznacza Dominik Krzyżanowski.

Z jakimi problemami zgłaszają się młodzi pacjenci?

Kamień węgielny pod budowę oddziału zostanie wbudowany 16 grudnia br. Natomiast zakończenie robót planowane jest pod koniec 2027 roku, a pierwszych pacjentów centrum ma przyjąć na początku 2028 roku.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl